Pelo Malo

novinkaVýnimočná dráma z prostredia venezuelskej "Petržalky". Boj o vlastnú identitu pozná každý z nás a je o to ťažší, ak žijete v prostredí, ktoré s vami nepočíta.

Réžia: Mariana Rondón
film / 2013 / VE / 93 min.

pozrieť film

Cigarety a pesničky

Film plný hudby, ktorá spája nespojiteľné. Okrem intenzívneho zážitku z tradičnej, ale verejnosti menej známej rómskej pôvodnej hudby prináša film i sociálny kontext života spevákov a intímny obraz emocionálneho sveta Rómov.

Réžia: M. Šulík, J. Kovalčíková
dokument / 2010 / SR / 52 min.

pozrieť film

Hviezda

Príbeh Jána Slováka, 55-ročného zvárača z Doprastavu, ktorý prepadol hereckej vášni. Jeho túžba sa začala napĺňať, keď získal hlavnú rolu v divadelnej adaptácii najhoršieho filmu všetkých čias, Plan 9 From Outer Space od Eda Wooda Jr.

Réžia: Andrej Kolenčík
dokument / 2012 / SR / 20 min.

pozrieť film

Český sen

Zábavná i znepokojivá dokumentárna komédia Český sen zblízka pozoruje reklamných profesionálov, režisérov, psychológov, české celebrity, riaditeľov hypermarketu i zákazníkov — teda zvodný kolotoč konzumenstva, v ktorom sa väčšina z nás vezie.

Réžia: Vít Klusák, Filip Remunda
dokument / 2005 / ČR / 86 min.

pozrieť film

Lyrik

Slovenský dokumentárny film LYRIK mapuje život a dielo historika Jána Mlynárika, ktoré sa odvíjali až bytostne blízko kontroverzných udalostí v rámci dejinného vývoja v bývalom Českoslo-vensku. Premiéru mal 25.3. v rámci festivalu FEBIOFEST.

Réžia: Arnold Kojnok
dokument / 2014 / SR / 83 min.

pozrieť film

Slovensko 2.0

populárneSlovensko 2.0 je mozaikou 10 rôznych krátkych filmov, ktoré reflektujú dvadsať rokov existencie Slovenska očami 10 slovenských režisérov.

Réžia: Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová, Miro Jelok, Iveta Grófová
film / 2014 / SR / 100 min.

pozrieť film

Kauza Cervanová

populárneNajnavštevovanejší klubový film roku 2013. Dokumentárna tragédia o zákulisí najdlhšieho kriminálneho prípadu v dejinách československej justície.

Réžia: Robert Kirchhoff
dokument / 2013 / SR / 99 min.

pozrieť film

Výstava

Slovenská trpká komédia "Výstava" vypovedá o vzťahoch na pracovisku v malom provinčnom múzeu, kam ešte nedosiahol ekonomický boom a čas akoby sa tu zastavil.

Réžia: Andrej Kolenčík, Peter Begányi
hraný film / 2013 / SR / 30 min.

pozrieť film

Chránené územie

Dokumentárny film z výnimočného 3-týždňového turné Divadla z Pasáže v USA ukazuje, že bariéry hercov sú omnoho ďalej než sa nazdávame.

Réžia: Adam Hanuljak
dokument / 2010 / SR / 83 min.

pozrieť film

Ďakujem, dobre

Jedna rozprávka, jeden smutný pohreb, jedny pokazené Vianoce a jedna divoká svadba. Príbehy troch mužov a ich rodín na pozadí súčasnej hospodárskej krízy.

Réžia: Mátyás Prikler
hraný film / 2013 / SR / 128 min.

pozrieť film

7 magických rokov

Keď má na svet prísť nový človek, jeho rodičia sa pýtajú: čo potrebujeme kúpiť? Jediné čo dieťa naozaj potrebuje sú jeho rodičia: vnútorne silní, plní energie a odhodlania riešiť prichádzajúce problémy, plní optimizmu a lásky.

Réžia: Marek Šulík
dokument / 2005 / SR / 52 min.

pozrieť film

Nový život

populárnePríbeh veľkej slovenskej rodiny, z ktorej odišiel otec. Matka, päť dcér a jeden syn Adam odrazu zostali sami. Adam sa rozhodol zdokumentovať túto zmenu a nakrútiť film ako "posledný muž" v rodine.

Réžia: Adam Oľha
film / 2012 / SR / 76 min.

pozrieť film

My zdes

Na jeseň v roku 2000 opustí rodina Dimitrija Kiossyiu dom v kazašskej stepi a zamieri do krajiny svojich predkov, na Slovensko. Film o hľadaní domova a dlhej ceste za šťastím.

Réžia: Jaro Vojtek
dokument / 2005 / SR / 75 min.

pozrieť film

Osadné

Film o stretnutí najvyšších európskych lídrov s lokálnymi politikmi z poslednej dediny na hranici EÚ. Malá dedinka Osadné privíta delegáciu z Európskeho parlamentu. A bruselské inštitúcie navštívia starosta a kňaz z OSADNÉHO.

Réžia: Marko Škop
dokument / 2009 / SR / 62 min.

pozrieť film

Slepé lásky

populárneFilm o láske medzi nevidomými ľuďmi. Lásky sú jemné, lásky sú smiešne, lásky sú aj slepé... Nájsť si pravé miesto a šťastie vo svete je neraz ťažké pre ľudí vidiacich. O čo citlivejšia je táto cesta pre nevidomých.

Réžia: Juraj Lehotský
dokument / 2008 / SR / 73 min.

pozrieť film

Immortalitas

Počas druhej svetovej vojny Adam zapredáva svoju dušu Diablovi. Chce len zachrániť milovanú rodinu. Oboje stráca a stáva sa nesmrteľným. Je rok 2025 a svet sa mení.

Réžia: Erik Bošnák
hraný film / 2012 / SR / 85 min.

pozrieť film

Časozber

Dokumentárny film je stručným a vtipným sprievodcom hudobnou kariérou výnimočného gitaristu a skladateľa Andreja Šebana, ktorého pohľad na svet je nekompromisnou výpoveďou o súčasnom stave spoločnosti.

Réžia: Peter Važan
dokument / 2012 / SR / 38 min.

pozrieť film

Pandy

populárneZ evolučnej hry o životaschopné potomstvo vypadávajú druhy, ktoré o životnom údele, ktorého sa im dostalo od svojich predkov, pochybujú. Film Pandy získal cenu na festivale v Cannes.

Réžia: Matúš Vizár
anim. film / 2012 / SR / 11 min.

pozrieť film

Anjeli

Keď sa úspešný divadelník Michal dozvie, že trpí nevyliečiteľnou chorobou, rezignuje na všetko a odchádza na opustenú chatu, aby tam napísal knihu spomienok.

Réžia: Róbert Šveda
hraný film / 2012 / SR / 96 min.

pozrieť film

Štyri

Jeden muž uvidí morskú pannu a za trest umiera. Dve ženy ho budú oplakávať. Tretia žena umiera spolu s ním, hoci je bez viny. Štvrtá žena, ktorá to celé spôsobila, sa zabáva.

Réžia: Ivana Šebestová
anim. film / 2007 / SR / 13 min.

pozrieť film

Balkánska cesta

Druhý film Ľuba Poláka, je príbehom cesty cez Balkán až do Istanbulu na bicykli a späť.

Réžia: Ľubo Polák
dokument / 2002 / SR / 26 min.

pozrieť film

Démoni

Tri ženské hrdinky – dvadsaťročná naivná Soňa, ostrieľanejšia tridsiatnička Dáša a krehká štyridsiatnička Klára, sa v čase Vianoc snažia nájsť lásku.

Réžia: Robert Šveda
hraný film / 2007 / SR / 105 min.

pozrieť film

Cesta do ticha

Cestopis Ľuba Poláka nie je len o krajinách, ktoré prešiel sám na bicykli, ale najmä o ceste samotnej. O ceste za tichom a pokojom duše.

Réžia: Ľubo Polák
dokument / 2001 / SR / 13 min.

pozrieť film

Kampaňeros

Autentická atmosféra, úžasná hudobná produkcia, skvelé darčekové predmety, hutné prejavy a metafyzické vtipy v podaní profesionálnych politikov. UPOZORNENIE: Výrobok môže obsahovať isté klamstvá a zvyšky prázdnych sľubov!

Réžia: Peter Važan
dokument / 2013 / SR / 71 min.

pozrieť film

Krehká identita

Piussi prináša ďalší autorský film, ktorý tentokrát ponúka zamyslenie sa nad (našou) národnou identitou a ukazuje súčasných "pseudonárodných" buditeľov inak, ako ich poznáme z médií.

Réžia: Zuzana Piussi
dokument / 2012 / SR / 73 min.

pozrieť film

Cigáni idú do volieb

Dokumentárny film o pokuse rómskeho lídra Vlada Sendreia a jeho volebného tímu vyhrať v politickom boji na prevažne "bielom" Slovensku.

Réžia: Jaro Vojtek
dokument / 2012 / SR / 72 min.

pozrieť film

ZLO

Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža nakrúcať v jeho dome. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život...

Réžia: Peter Bebjak
hraný film / 2012 / SR / 80 min.

pozrieť film

Home Movie

Narodil som sa a vyrastal na Slovensku, žijem v USA. Home Movie, domácke kinečko o dome a domove, je o tom, ako to bolo, keď som odišiel z domu.

Réžia: Mišo Suchý
dokument / 2002 / SR / 53 min.

pozrieť film

Vrahem z povolání

populárneKomunistický sudca a prokurátor Karel Vaš poslal na smrť desiatky nevinných ľudí. Pozrite si svedectvo jeho obetí aj jeho samotného.

Réžia: Pavel Paleček
dokument / 2013 / ČR / 73 min.

pozrieť film

Taká Malá Propaganda

Jozef - redaktor spravodajstva STV v roku 1998 a jeho obdiv ku Goebbelsovi v praxi.

Réžia: Marek Kuboš
dokument / 2001 / SR / 28 min.

pozrieť film

Rodáci

Za nášho prezidenta, za našu slovenčinu, za nášho Vlada. Sú veci, ktoré by sa ťažko opisovali slovami aj vlastným deťom.

Réžia: Mario Homolka
dokument / 1997 / SR / 29 min.

pozrieť film

Krátka dlouhá cesta

V apríli 1945 bol zavraždený Vojtech Gál na ceste zo Sachsenhausenu do Schwerinu. V apríli 2008 vykročil po rovnakej ceste jeho syn.

Réžia: Martin Hanzlíček
dokument / 2009 / ČR / 82 min.

pozrieť film

Nemoc tretej moci

Film zo zákulisia slovenského súdnictva je tiež esejou o formách moci, ktorá sa stiahla do ústrania, aby si neskôr dala nové meno - spravodlivosť.

Réžia: Zuzana Piussi
dokument / 2011 / SR / 46 min.

pozrieť film

Od Fica do Fica

populárneFilm, z ktorého môže prísť zle. Slovensko, aké si nechceme pripustiť. Krajina nášho srdca. Historicky prvý film v Piane.

Réžia: Zuzana Piussi
dokument / 2012 / SR / 79 min.

pozrieť film

 

Získajte prístup ku kľúčovému obsahu na slovenskom internete. získať prístup