Všetko čo potrebujete vedieť o PZP

Čo je PZP?

PZP je povinné zmluvné poistenie. A ako vyplýva z názvu je naozaj povinné. Za neuzatvorenie zákonnej poistky auta dokonca hrozia pokuty vo výšky až 3 tisíc Eur. PZP kryje škody, ktoré môžu byť vzniknuté buď na majetku (auto, budova, …) alebo na zdraví či živote. Bez uzatvorenej pzp poistky auto na polícii ani nie je možné prihlásiť. Po uzatvorení PZP dostanete bielu kartu, kde sú spísané všetky údaje o Vašom vozidle a o vlastníkovi vozidla.

Kde dostanem dobré a lacné PZP?

Na Slovensku ponúka poistenie 11 poisťovní. Každá z nich má inú ponuku a inú cenotvorbu. Cena sa nedá vo všeobecnosti určiť. Všetko záleží od auta a majiteľa. Teda prihliada sa na značku auta, objem motora, výkon motora, ročník, palivo. Vlastník auta môže výšku poistného ovplyvniť aj počtom nehôd, ktoré v minulosti zavinil. Ďalej sa do úvahy berie samozrejme jeho vek, ale aj okres z ktorého pochádza. Vodiči vo veľkých mestách ako Bratislava či Košice sú pre poisťovne rizikovejší, preto logicky dostanú drahšiu poistku.

Výpočet PZP online kalkulačka

V dnešnej dobe má len málokto z nás chuť a čas behať po všetkých poisťovniach a zisťovať podmienky poistenia. Ak nie ste zástancom poisťovacích zástancov, ktorí Vám núkajú poistky iba zo spriaznených poisťovní (z poisťovní, kde samozrejme dostanú najvyššiu províziu) tak jednoznačne odporúčame využiť internet. Žijeme v 21. storočí takže výpočet a porovnanie PZP cez kalkulačku dnes nie je ani najmenší problém. Všetko čo potrebujete vedieť o Vašom aute je ŠPZ. Zvyšok údajov si systém načíta sám. Ak ešte ŠPZ pridelenú nemáte nevadí, môžete si všetky potrebné údaje o vozidle zadať aj ručne. Celé porovnanie zvládnete do minúty. Stačí kliknúť na tento link, kde je umiestnená PZP kalkulačka Po zobrazení najvýhodnejších ponúk si už len stačí vybrať. Do ponúk sú zaradené všetky slovenské poisťovne. Všetko si vyklikáte online z pohodlia domova a hlavne bez čakania. Celé uzatvorenie PZP trvá do 10 minút. Všetky potrebné dokumenty V8m dorazia ihneď na email. Vrátane bielej karty, ktorú si môžete vytlačiť a hneď jazdiť alebo si ísť prihlásiť auto na políciu.

 

 

Publikované v PZP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *