Tipy, ktoré Vám uľahčia sťahovanie

Sťahovanie je činnosť, ktorú obľubuje len málokto. Všade panuje chaos sťahovaných vecí a predmetov. Krabica sem, krabica tam. Kto sa má v tom vyznať, však? Ak chcete svoje trápenie so sťahovaním minimalizovať pozorne si prečítajte nasledujúce tipy. Veríme, že Vám náš článok pomôže v hladkom a bezproblémovom vysťahovaní do nového bytu, domu či kancelárie.

Krabice na sťahovanie

Krabice určené na sťahovanie spoznáte podľa jednoduchého znaku. V bočných stenách sa nachádzajú otvory, do ktorých môžete prestrčiť prsty a tak bezpečne chytíte celú krabicu. Bezpečnosť sťahovaných predmetov je na prvom mieste. Nikto nechce prísť o krehký porcelán len preto, že sa mu krabica vyšmykne z rúk a pádom na podlahu sa rozbije na márne kúsky. Ak sa Vám nepodarí takéto krabice nájsť nezúfajte. Do obyčajných krabíc si do bočných strán vyrežte pozdĺžne otvory, cez ktoré bezpečne prestrčíte ruky.

Úchytky na sťahovanom nábytku

Ak máte na svojom nábytku šuplíky alebo dvere s úchytkami odskrutkujte ich a otočte do opačnej strany. Resp. ak sa nebojíte, že sa zamiešajú medzi ostatné a nespoznáte ich, môžete ich odmontovať a umiestniť do krabičky. Po premiestnení a presťahovaní nábytku ich len jednoducho naskrutkujete naspäť. S týmto tipom sa nemusíte obávať, že si obúchate steny alebo úchytky nábytku.

Zalepte zásuvky šuplíky a dvierka

Nie je nič horšie ako keď zdvihnete ťažkú skrinku a po pár krokoch sa Vám do strany otvoria zásuvky, tobôž ak narazia do iného nábytku či steny. Riešenie a prevencia je veľmi jednoduchá. Zalepte ich lepiacou páskou. Väčšia efektivita prichádza v prípade, že sa rozhodnete do zásuviek umiestniť sťahované predmety, ktoré nie sú veľmi ťažké. Takto si o niečo málo skrátite celý proces sťahovania. Pozornosť venujte aj skrutkám z demontovaných nábytkov. Uložte si ich do pekne označených sáčkov tak aby ste si ich nezamenili.

Sťahovanie elektroniky

Všetká elektronika má jeden veľký spoločný menovateľ = veľa káblov, drôtov a zásuviek. Predtým ako od kvanta káblov poodpájate elektrické zariadenie uistite sa, že ste si to odfotili. Pri spätnej inštalácii počítača či domáceho kina Vám jedna fotografia môže ušetriť hodinu času.

Nálepky na krabiciach

Použite ich na označenie krabíc podľa miestností, z ktorých sú konkrétne predmety. Červené z kuchyne, žlté zo spálne alebo modré z obývačky Farebnosť je len na Vás. Ušetrí Vám to kopec času s pracným otváraním krabíc a nazeraním do nich, aby ste zistili, do ktorej miestnosti patrí. Jednoduchší spôsob je písanie s fixkou na krabice. Ak budete sťahovať oblečenie krabiciam sa radšej vyhnite a použite klasické vešiaky. Niekoľko ich zabaľte do plastového vreca. Týmto spôsobom oblečenie nepokrčíte a vybaľovanie Vám pôjde jednoduchšie. Takto sa oblečenie ani nezašpiní od prachu a pod.

Taniere a sťahovanie krehkého materiálu

Najmä v starých filmoch sme mohli vidieť, že ľudia na sťahovanie tanierov a pohárov používali noviny, do ktorých tieto predmety obalili. No zbierať letáky alebo noviny už niekoľko týždňov pred sťahovaním sa určite nebude chcieť nikomu. Využite preto radšej kuchynské utierky. Medzi taniere môžete povkladať lacné papierové taniere, ktoré zamedzia ich rozbitiu.

Rada nad zlato

Najdôležitejšie veci ako kanvicu, peňaženku, notebook, skrutkovače či oblečenie do práce si nechajte na úplný záver a záver a zabaľte ho do jednej krabice. Tak, aby ste ju mali vždy po ruke.

Sťahovanie na vlastnú päsť alebo radšej sťahovacia firma?

Všetko záleží na tom koľko času máte vyhradeného na Vaše sťahovanie. Ak ide o jednoduché sťahovanie jednej izby, na ktoré Vám vystačí malá fábia tak to určite zvládnete svojpomocne. Čo ak sťahujete veľký dom, byt, pivnicu či kancelárske priestory? V tomto prípade by sme už radšej odporúčali profesionálnu ruku, ktorá Vám s vypratávaním pomôže. Nie je nič čo by nahradilo tím profesionálov s ich profesionálnym výstrojom a náradím. Hádam nikto z nás by si netrúfol na sťahovanie bremien (klavíra, veľkej chladničky, …) len tak s holými rukami bez pomocných nástrojov. Oslovte firmu topsťahovanie.sk Sťahovanie je pre nich hračka. Cenovú ponuku dostanete zdarma a nemajú problém ani s odvezením odpadu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *